راهنمای خرید دستگاه اکسیژن ساز: 7 نکته که باید در نظر داشته باشید

اکسیژن ساز چیست

اکسیژن ساز تغلیظ کننده های اکسیژن مانند سیلندر یا مخزن اکسیژن کار می کنند. آنها هوا را از محیط می مکند، گازهای ناخواسته را حذف می کنند، اکسیژن را متمرکز می کنند و سپس آن را از طریق لوله می دمند تا بیماران بتوانند اکسیژن خالص تنفس کنند. مزیت در اینجا این است که متمرکز کننده ها قابل حمل هستند و برخلاف مخازن اکسیژن می توانند 24 ساعته در 7 روز هفته کار کنند.

با افزایش تقاضا، سردرگمی زیادی در مورد تغلیظ کننده های اکسیژن نیز وجود دارد. اکثر افراد نیازمند از اموال خود آگاه نیستند در حالی که کلاهبرداران سعی در سوء استفاده از موقعیت دارند و متمرکز کننده ها را با قیمت بالاتر می فروشند. بنابراین، اگر می خواهید یکی بخرید، در اینجا 7 نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید –

 

1

نکته 1 مهم است که بدانید چه کسی و چه زمانی به یک غلیظ کننده اکسیژن نیاز دارد. هر بیمار مبتلا به کووید-19 که با مشکلات تنفسی سر و کار دارد می تواند از متمرکز کننده استفاده کند. در یک سناریوی عادی، بدن ما با 21 درصد غلظت اکسیژن کار می کند. در طول کووید، تقاضا افزایش می یابد و بدن شما ممکن است بیش از 90 درصد اکسیژن متمرکز بخواهد. تغلیظ کننده ها می توانند بین 90 تا 94 درصد اکسیژن را تامین کنند.

2

نکته 2 دو نوع متمرکز کننده وجود دارد. اگر بیمار در خانه در حال نقاهت است، باید یک دستگاه اکسیژن ساز خانگی بخرید. بزرگ است، می تواند اکسیژن بیشتری را تامین کند، اما وزن آن حداقل 14-15 کیلوگرم است و برای کار کردن به منبع تغذیه مستقیم نیاز دارد. هر چیزی سبکتر از این ممکن است محصولی با کیفیت بد باشد.

3

نکته 3 در صورتی که بیمار مجبور به سفر باشد یا نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد، باید دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل را خریداری کنید. آنها برای حمل و نقل طراحی شده اند، به منبع تغذیه مستقیم نیاز ندارند و می توانند مانند تلفن های هوشمند شارژ شوند. با این حال، آنها می توانند اکسیژن محدودی را در دقیقه تامین کنند و تنها یک راه حل موقت هستند.

4

نکته 4 ظرفیت متمرکز کننده را بررسی کنید. آنها عمدتا در دو اندازه – 5 لیتری و 10 لیتری عرضه می شوند. دستگاه اول می تواند 5 لیتر اکسیژن در یک دقیقه تامین کند، در حالی که تغلیظ کننده 10 لیتری می تواند 10 لیتر اکسیژن را در یک دقیقه تامین کند. بیشتر متمرکز کننده های قابل حمل با ظرفیت 5 لیتر را پیدا خواهید کرد و این حداقل باید باشد. ما به شما توصیه می کنیم که متناسب با میزان درصد اکسیژن خون بیمار دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

5

نکته 5 مهمترین چیزی که خریداران باید بدانند این است که هر متمرکز کننده سطح غلظت اکسیژن متفاوتی دارد. برخی از آنها 87 درصد اکسیژن دارند، در حالی که برخی دیگر تا 93 درصد همین را وعده می دهند. اگر متمرکز کننده ای را انتخاب کنید که بتواند حدود 93 درصد غلظت اکسیژن را ارائه دهد، بهتر است.

6

نکته6 – ظرفیت غلظت دستگاه حتی از flow rate نیز مهمتر است. به این دلیل است که وقتی سطح اکسیژن کاهش می یابد، به اکسیژن متمرکز بیشتری نیاز خواهید داشت. بنابراین، اگر سطح 80 باشد و متمرکز کننده بتواند 10 لیتر اکسیژن در دقیقه تامین کند، واقعا مفید نخواهد بود.

7

نقطه 8 فقط از برندهای معتبر خرید کنید. تعدادی از برندها و وب سایت ها در حال فروش دستگاه های اکسیژن ساز در کشور هستند. همه آنها نوید کیفیت را نمی دهند. برای مشاوره رایگان با متخصصین ما در واتساپ کلیک کنید

در پایان برای مشاهده بهترین اکسیژن ساز ها کلیک کنید

قبلی
انواع دماسنج های مختلف
بعد
7 مزیت استفاده از بخور سرد در رژیم مراقبت از پوست

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید