گوشی پزشکی

از Stethoscopes یا گوشی پزشکی چه میدانید؟ با ما همراه شوید.

مطالعاتی بر روی Stethoscopes یا گوشی پزشکی!

استتوسکوپ معمولی

گوشی پزشکی یک دستگاه پزشکی است که عموماً توسط پزشکان ، پرستاران و سایر متخصصان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

گوشی پزشکی
گوشی پزشکی

آنها عمدتا از آن برای بررسی عملکرد قلب و ریه استفاده می کنند. به این چک ها “سمع” گفته می شود. معمولاً عملکرد قلب و عملکرد ریه معمولی و تمیز به نظر می رسد.

بنابراین اگر سوفل هایی در حین سمع رخ دهد ، متخصصان پزشکی می دانند که چیزی در جریان است و تحقیقات بیشتری لازم است.

در درجه کمتر مکانیک نیز از گوشی پزشکی استفاده می کند. در حین کارکردن یک موتور ، از گوشی پزشکی می توان برای تعیین هرگونه خطا در سیلندر موتور احتراق استفاده کرد.متأسفانه شما نمی توانید یک سیلندر را در حین کار موتور باز کنید تا ایرادات را بررسی کنید زیرا این امر می تواند با عملکرد عادی موتور تداخل داشته باشد.

بنابراین یک استتوسکوپ به آنها اجازه می دهد تا تشخیص موتور را انجام دهند. بسیار شبیه یک پزشک متخصص با بدن انسان.

تاریخچه گوشی پزشکی!

تاریخچه گوشی پزشکی
نقاشی لانک با استفاده از گوشی پزشکی روی پسر

این در فرانسه توسط دانشمند فرانسوی رنه لانک در پاریس اختراع شد. این نوآوری ناشی از ضرورت است. او احساس ناراحتی می کرد که گوش های خود را روی سینه زنان قرار دهد تا به صداهای قلب گوش دهد.

در نتیجه او تصمیم گرفت دستگاهی را تهیه کند که فاصله بیشتری بین او و بیمارانش ایجاد کند.

گوشی های پزشکی ابتدایی
گوشی های پزشکی ابتدایی

 

اولین نمونه اولیه او به نظر می رسید مانند یک وسیله چشمی که دزدان دریایی از آن استفاده می کنند. او گوش خود را در یک سر این وسیله  اولیه قرار می داد و سر دیگر آن روی سینه بیمارانش قرار می گرفت.

طراحی این دستگاه شباهت های زیادی با یک دستگاه سمعک قدیمی به نام “ترومپت گوش” دارد.یک ترومپت گوش ؛ برای تقویت صدا استفاده می شود.

رنه متوجه شد که یک نوت بوک پیچیده صدای ضربان قلب را بدون تماس فیزیکی با بیمار تقویت می کند. او دستگاه خود را گوشی پزشکی نامید.

اصطلاح استتوسکوپ ریشه در یونان باستان دارد. “Stethos” به معنی سینه و “Scope” است که می تواند به راحتی به عنوان یک دستگاه گوش دادن ترجمه شود.

اولین شکل های گوشی پزشکی شبیه به نمونه هایی که امروزه می شناسیم در سال 1855 به وجود آمد و توسط Golding Bird اختراع شد. اینها اولین لوله هایی بودند که دارای لوله انعطاف پذیر بودند. این سطح بعدی از نوآوری به منظور ایجاد راحتی بیشتر برای افرادی است که در حال شنیدن هستند.

گلدینگ با اختراع خود
گلدینگ با اختراع خود

 

استتوسکوپ هایی که امروزه می شناسیم ، مسلماً قابل تشخیص ترین قطعه تجهیزات پزشکی است. آنها نشانه متخصصان پزشکی هستند. مطالعات همچنین نشان داده است که تصاویر افرادی که روی مانتو آزمایشگاهی قرار دارند در صورتی که یک گوشی پزشکی را به گردن خود کشیده باشند ، از نظر محرمانه شدن بسیار بزرگ می شود.

مردم به طور خودکار گوشی های پزشکی را با اعتماد پزشک مرتبط می دانند. حتی اگر مکانیک ها ، هر چند به میزان کمتر ، از کاربران مداوم از گوشی پزشکی نیز استفاده می کنند.

جزئیات گوشی پزشکی
جزئیات گوشی پزشکی

نام قطعات :

 • نکات گوش
 • لوله گوش
 • لوله کشی
 • هدست
 • ساقه
 • قطعه سینه
 • دیافراگم
 • بل

هنگامی که این قسمتها به درستی با هم ترکیب شوند ، یک گوشی پزشکی کارآمد ایجاد می کنند که به متخصصان پزشکی اجازه می دهد تا طیف وسیعی از صداها را بشنوند تا بتوانند به سرعت مسائل بالقوه پزشکی را تعیین و درمان کنند.

اصل کار گوشی پزشکی:

این وسیله یک دستگاه پزشکی است که برای برداشتن صداهای بدن از طریق ارتعاشات و انتقال آنها به گوش ما طراحی شده است. آنها معمولاً از یک قطعه قفسه سینه مسطح یا خمیده تشکیل شده اند که با یک فیلم پوشانده شده است ، مانند یک طبل ، به نام دیافراگم.

با رسیدن ارتعاشات صوتی به دیافراگم ، این صداها ارتعاش و تقویت می شود و آنها را از طریق لوله توخالی مهر و موم شده به داخل گوش و گوش کاربر منتقل می کند.

انواع مختلف استتوسکوپ؛

 1. آکوستیک
 2. الکترونیکی
 3. جنینی
 4. داپلر

 

 1. استتوسکوپ آکوستیک؛ احتمالاً شناخته شده ترین نوع است. آنها از طریق لوله های توخالی پر از هوا ، صدا را از قطعه سینه به گوش شنوندگان منتقل می کنند. قطعه قفسه سینه معمولاً از 2 طرف تشکیل شده است که می تواند روی سینه بیماران قرار گیرد. زنگ و دیافراگم.
 2. استتوسکوپ الکترونیکی؛ عملکرد اصلی این نوع گوشی ها این است که سیگنال های صوتی آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می کنند. این را می توان به یکی از دو روش به دست آورد،
 • اولین راهی که این کار را انجام می دهد قرار دادن میکروفون در قسمت سینه است. اما این روش دارای معایب زیادی است.با تقویت مستقیم صدا ، باید با بسیاری از نویزهای پس زمینه که ناخواسته نیز تقویت می شوند ، مقابله کند. این می تواند مانع از سمع شود.
 • روش دیگر برای انجام این کار ، استفاده از کریستال پیزو الکتریکی است. کریستال های الکتریکی پیزو به گونه ای کار می کنند که وقتی به آنها فشار وارد می شود (یک ضربان قلب را در نظر بگیرید) ، یک بار الکتریکی کوچک آزاد می شود. در نتیجه نویز محیط فیلتر می شود و شما فقط ضربان قلب واقعی را به صورت دیجیتالی می شنوید.

3.استتوسکوپ جنینی؛ گوشی پزشکی یا فتوسکوپ جنین شباهت زیادی به ترومپت قدیمی گوش دادن دارد. این دستگاه با قرار دادن یک سر گوشی پزشکی روی شکم زن باردار کار می کند. این به شنونده اجازه می دهد تا به ضربان قلب جنین گوش دهد.

4.استتوسکوپ داپلر؛ یک گوشی پزشکی داپلر با استفاده از “اثر داپلر” معروف کار می کند. حرکت با تغییر فرکانس امواج صوتی تشخیص داده می شود. در نتیجه ، نشان داده شده است که استتوسکوپ هایی که از اثر داپلر به عنوان اصل تشخیص اصلی استفاده می کنند ، در تشخیص نارسایی قلبی آئورت و تشخیص اختلال شل شدن بطن حساس تر هستند.

گوشی پزشکی
گوشی پزشکی

برای خرید و سفارش تجهیزات پزشکی و استتوسکوپ از سایت دیدن کنید.

قبلی
درباره پالس اکسی متر رومیزی و انگشتی چه میدانید؟
بعد
آنچه باید در ارتباط با اکسیژن ساز Yuwell بدانیم،اطلاعات بیشتر از محصول در سایت .

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید