واکسن در کرونا ویروس کووید

مدیر CDC می گوید کووید-19 احتمالاً به یک بیماری فصلی تبدیل خواهد شد

  • به گفته دکتر روشل والنسکی از CDC، انتظار می‌رود ویروس کووید 19 مانند اکثر ویروس‌ های تنفسی در ماه‌های زمستان ، به یک بیماری فصلی تبدیل شود.
  • دانشمندان در حال نظارت هستند که چگونه عفونت و واکسیناسیون قبلی ممکن است بر میزان عفونت ویروس کرونا و نرخ بستری شدن در بیمارستان در آینده تأثیر بگذارد.
  • در حالی که احتمال بازگشت اقدامات سخت‌گیرانه‌تر کمتر است، اپیدمیولوژیست‌ها می‌گویند در صورت افزایش عفونت‌ها در آینده، استفاده از ماسک صورت و فاصله‌گذاری فیزیکی ممکن است توصیه شود.

اوایل این هفته، دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) گفت که انتظار دارد ویروس کووید 19 به یک بیماری فصلی تبدیل شود که با آب و هوا از بین می‌رود.

به هر حال، سایر ویروس‌های کرونا که باعث سرماخوردگی می‌شوند، در طول ماه‌های زمستان حمله می‌کنند و در ماه‌های گرم‌تر ساکن می‌شوند.

همین امر در مورد سایر عفونت های تنفسی مانند آنفولانزا، گلودرد استرپتوکوکی و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) صادق است. این ویروس ها در تمام سال پخش می شوند اما معمولاً در زمستان افزایش می یابند.

اپیدمیولوژیست ها می گویند که بعید است اقدامات سخت گیرانه تر – مانند قرنطینه و محدودیت ظرفیت در مکان های خاص – بازگردد. اما استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی ممکن است در طول موج های آتی توصیه شود.

آیا COVID-19 فصلی خواهد شد؟

دکتر شروتی گوهیل، مدیر پزشکی اپیدمیولوژی و پیشگیری از عفونت در UCI Health، گفت که به نظر می رسد درجاتی از فصلی بودن کووید-19 وجود داشته باشد.

با استفاده از داده های دو سال گذشته موارد Covid19virus در طول ماه‌ های زمستان با افزایش انتقال ویروس‌های سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش یافته است.

طبق برخی مطالعات، محیط های گرم و مرطوب مانع از زنده ماندن ویروس کرونا می شود. در حالی که آب و هوای سردتر با سطوح رطوبت پایین تر ممکن است به گسترش ویروس کمک کند.

دکتر برنادت بودن آلبالا، مدیر و رئیس موسس برنامه بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، گفت: «تحقیق هنوز در حال تکامل است. اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ویروس زمانی که در معرض سطوح خاصی از اشعه ماوراء بنفش قرار می‌گیرد می‌میرد. انتشار آن را در ماه‌های آفتابی تابستان در مقایسه با زمستان سخت‌تر می‌کند.»

همچنین شواهد نشان می‌دهد مناطقی که دارای آلودگی هوا هستند با نرخ بالاتر موارد Covid19virus همراه با افزایش شدت بیماری و مرگ مرتبط است.

همچنین مهم است که در نظر بگیریم که چگونه رفتارهای ما بر گسترش ویروس های تنفسی در فصول مختلف تأثیر می گذارد.

بودن آلبالا به Healthline گفت: «در ماه‌های سردتر زمان بیشتری را در داخل خانه می‌گذرانیم – جایی که ویروس راحت‌تر پخش می‌شود – با گزینه‌های کمتری برای فعالیت‌های تفریحی در فضای باز. »

وقتی زمان بیشتری را در داخل خانه می گذرانیم، در تماس نزدیک با دیگران هستیم. بنابراین احتمال انتقال ویروس های تنفسی بیشتر است.

طبق داده ها، Covid19virus در تمام طول سال به درجات متفاوتی گسترش می یابد.

گوهیل گفت: «همچنین واضح است که کووید را نباید محدود به ماه‌های زمستان در نظر گرفت. ممکن است در هر زمانی از سال ظاهر شود.

  • برای مشاهده محصولات موردنیاز در ایام انتشار ویروس کرونا، اینجا را کلیک کنید.
قبلی
پایش گلوکز( تست قندخون ) با فناوری بالا
بعد
با افزایش موارد COVID-19 چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید