قند خون و تاثیرات داروهای مصرفی کرونا بر آن / COVID-19 and Diabetes

COVID-19 و دیابت

امروزه معضل دیگری از خانواده ی ویروس کرونا در بین همگان ظاهر شده که آن هم تاثیرات داروهای مصرفی کرونا بر قند خون است .

همه باید مراقب باشند تا از ویروس کرونا که باعث COVID-19 می شود دوری کنند. اگر مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 هستید ، باید بیشتر روی تغییرات قند خون  محتاط باشید.

خطر ابتلا به ویروس شما بیشتر از دیگران نیست. اما اگر بیمار شوید عوارض بدتری خواهید داشت. این امر به ویژه اگر دیابت شما به خوبی کنترل نشود صادق است. برای کاهش احتمال ابتلا به ویروس باید واکسیناسیون را در نظر بگیرید.

علاوه بر این ، برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت:

دیابت و کرونا

مطالعات اولیه نشان داده است که حدود 25 درصد از افرادی که با عفونت شدید COVID-19 به بیمارستان مراجعه کرده بودند ، دیابت داشتند. افراد مبتلا به دیابت بیشتر در معرض عوارض جدی قرار دارند و بر اثر ویروس جان خود را از دست می دهند. یکی از دلایل آن این است که قند خون بالا سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و باعث می شود که نتواند با عفونت ها مقابله کند.

اگر به COVID-19 مبتلا شوید ، عفونت می تواند شما را در معرض خطر بیشتری برای عوارض دیابت مانند کتواسیدوز دیابتی (DKA) قرار دهد. DKA زمانی اتفاق می افتد که سطح بالایی از اسیدها به نام کتون در خون شما تجمع می یابد. می تواند بسیار جدی باشد.

برخی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند در سراسر بدن واکنش خطرناکی به نام سپسیس دارند. برای درمان سپسیس ، پزشکان باید سطح مایعات و الکترولیت بدن شما را مدیریت کنند. DKA باعث از دست دادن الکترولیت ها می شود که می تواند کنترل سپسیس را سخت تر کند.

سپسیس زمانی است که بدن شما به طور غیرمعمول به عفونت واکنش شدید نشان می دهد. گاهی به آن سپتی سمی می گویند. در هنگام سپسیس ، سیستم ایمنی بدن شما ، که از شما در برابر میکروب ها دفاع می کند ، مواد شیمیایی زیادی در خون شما آزاد می کند.

این باعث التهاب گسترده می شود که می تواند منجر به آسیب اندام شود. لخته ها جریان خون را در اندام ها و اندام های داخلی شما کاهش می دهند ، بنابراین مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند.

نکاتی برای جلوگیری از عفونت

بهترین راه برای جلوگیری از بیماری این است که واکسن بزنید یا تا آنجا که می توانید در خانه بمانید.

اگر مجبور هستید بیرون بروید ، حداقل 6 فوت از افراد دیگر فاصله بگیرید و در صورت عدم واکسیناسیون از ماسک صورت استفاده کنید. هنگام بیرون آمدن و بازگشت به خانه ، دستان خود را بشویید یا از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید.

مطمئن باشید مواد زیر را به اندازه ی کافی دارید ؛

  • غذای کافی ، به ویژه کربوهیدراتهای سالم مانند کراکر گندم کامل ، سوپ سبزیجات یا رشته فرنگی و سس سیب شیرین نشده
  • در صورت افت قند خون ، کربوهیدراتهای ساده مانند عسل ، نوشابه شیرین شده با شکر ، آب میوه یا آب نبات های سفت
  • حداکثر تعداد پر کننده هایی که می توانید از انسولین و سایر داروها دریافت کنید
  • نوارهای گلوکاگون و کتون اضافی
  • شماره تلفن پزشکان و شرکت بیمه درمانی شما

برای سفارش جدید ترین و دقیق ترین دستگاه قند خون برای منزل و مراکز درمانی کلیک کنید

دستگاه تست قند خون کلورچک ساخت آلمان
دستگاه تست قند خون کلورچک ساخت آلمان
قبلی
تاثیر کرونا بر سلول های مغزی و کارکرد مغز و عوارض و عواقب آن
بعد
دگزامتازون_قند خون_کرونا ! سه مسئله ی حیاتی در جامعه امروز

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید