دستگاه تصفیه هوا

10 ویژگی ضروری در یک دستگاه تصفیه هوا خانگی

دستگاه های تصفیه هوا جزء مهمی از خانه های سالم مردم هستند. اگر می خواهید کیفیت هوای داخل خانه خود را بهبود بخشید، دستگاه تصفیه هوا برای خانه راه خوبی برای شروع هستند. برای کاهش اثرات آلرژن‌ها، ترکیبات آلی فرار (VOCs) و حتی ویروس‌ها و باکتری‌ها، تصفیه‌کننده‌های هوای خانگی با کیفیت بالا تقاضای زیادی دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های ضروری تصفیه‌کننده‌های هوای خانگی، ادامه مطلب را بخوانید.

افزایش محبوبیت دستگاه تصفیه هوا خانگی

به نظر تحلیلگران بازار به علت افزایش تقاضا، بازار دستگاه های تصفیه هوا در طی سال های 2020-2026 نرخ رشد ترکیبی سالانه 12 درصدی (CAGR) را تجربه خواهند کرد.

این نرخ رشد چند عامل محرک دارد:

  • افزایش شهرنشینی
  • آگاهی بیشتر از آلودگی هوا
  • افزایش خطر سلامت مرتبط با ویروس‌هایی مانند COVID-19 و سطوح بالاتر آلودگی هوا، که تا حدی ناشی از آتش‌سوزی‌های گسترده است.

از آنجایی که شرکت‌های تصفیه‌کننده هوا نیازهای عمومی را برآورده میکنند، بازار را با سیستم‌های تصفیه هوا پر می‌کنند . کیفیت آن به‌طور چشمگیری متفاوت است. بنابراین چگونه بهترین تصفیه کننده هوا را برای فضای خود پیدا میکنید؟

در Air Oasis، ما انگشت خود را روی نبض آخرین علم و روند کیفیت هوا نگه می‌داریم . تا با کیفیت‌ترین و با پشتوانه تحقیقاتی تصفیه‌کننده‌های هوا را در بازار به شما ارائه دهیم.

1. محافظت در برابر باکتری ها و ویروس ها

این شاید بهترین ویژگی است. از آنجایی که انواع کووید-19 همچنان در سطح جهان گسترش می‌یابد، خطر ابتلا به عفونت حتی در میان بسیاری از افراد واکسینه‌شده همچنان وجود دارد. برخی از تصفیه‌کننده‌های هوا می‌توانند با کاهش میزان ذرات ویروس در هوا از COVID-19 محافظت کنند.

سیستم های تصفیه هوا با روش های زیر به این امر دست می یابند:

فیلتراسیون هپا

برخی از تصفیه‌کننده‌های هوا حاوی یک فیلتر HEPA هستند. یک فیلتر توری ظریف که ذرات معلق در هوا را در حین عبور هوا از درون آن به دام می‌اندازد.  فیلترهای HEPA میزان ذرات COVID-19 را در هوا کاهش میدهند. به طور بالقوه بار ویروسی را کاهش میدهند.

نور ماوراء بنفش

برخی از دستگاه های تصفیه هوا توسط مکانیزمی نور فرابنفش (UV) تولید می کنند نور UV برخی از ویروس‌ها، از جمله COVID-19 را غیرفعال میکند. از تکثیر آن‌ها جلوگیری کند.
اگر یک دستگاه تصفیه هوا برای حذف ویروس‌ها از هوای خانه خود می‌خرید. باید از قابلیت‌های تکنولوژیکی برای این کار برخوردار باشد. دستگاه تصفیه هوا بسیاری از شرکت‌ها کووید-19 را حذف میکنند. اما تحقیقاتی را برای پشتیبانی از آن ارائه نمی‌کنند.

2. حفاظت در برابر VOCs

ترکیبات آلی فرار (VOCs) گازهایی هستند که توسط بسیاری از محصولات معمولی خانگی، از جمله اسپری‌های آئروسل، محصولات پاک‌کننده، رنگ‌ها و لاک‌ها، آفت‌کش‌ها، مصالح ساختمانی، مبلمان، چاپگرها و غیره تولید می‌شوند.

بسیاری از این آلاینده ها در غلظت های بالاتر در فضاهای داخلی (دو تا پنج برابر بیشتر) نسبت به فضاهای بیرونی وجود دارند. در حالی که قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت در غلظت های پایین می تواند باعث علائمی مانند سوزش چشم و گلو، تنگی نفس، خستگی، سردرد و مشکلات پوستی شود، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض VOCs می تواند به اندام ها آسیب برساند، سیستم عصبی مرکزی را مختل کند و حتی ممکن است باعث سرطان شود.

وقتی در حال خرید یک تصفیه کننده هوا هستید، پیدا کردن یک تصفیه کننده هوا که VOC ها را حذف می کند، ضروری است. در Air Oasis، ما از سه فن‌آوری برای حذف VOCs استفاده می‌کنیم: فیلتراسیون کربن، یونیزاسیون AHPCO® (فناوری اختصاصی ما بر اساس یونیزاسیون فوتوکاتالیستی) و یونیزاسیون Bi-Polar® (فناوری اختصاصی ما بر اساس یونیزاسیون پلاسمای سرد).

3. حذف آلرژن

آلرژن ها فقط در فضای باز باقی نمی مانند. آنها از طریق هوا، وسایل و حتی روی بدن شما وارد خانه شما می شوند و در آنجا به دام می افتند و انباشته می شوند. بدون وجود سیستم تصفیه هوا، آلرژن ها می توانند در کانال های HVAC شما جمع شوند و در سراسر خانه پخش شوند. آلرژن های رایج عبارتند از:

غبار
هاگ های کپک
گرده
شوره حیوانات خانگی
دود
سوسک ها
برای افرادی که از آلرژی فصلی رنج می برند، وجود سایر آلاینده ها و سموم، مانند VOCs، می تواند علائم را تشدید کند. اگر به دنبال یک تصفیه کننده هوا برای آلرژی هستید، بهترین گزینه این است که فیلتر HEPA داشته باشد و بتواند به طور موثر VOC ها را حذف کند. Air Oasis تحقیقاتی را در مورد توانایی تصفیه کننده های هوا در حذف سه آلرژن اصلی انجام داد: دود، گرد و غبار ریز و گرده. در اینجا یافته ها آمده است:

4. کاهش قالب

کاهش کپک یکی از ویژگی های ضروری در هر دستگاه تصفیه هوای خانگی است. اگرچه کپک از نظر فنی یک آلرژی زا است، اما به دلیل اینکه می تواند باعث ایجاد بیماری جدی شود، شایسته تاکید ویژه است. هنگامی که فردی به کپک آلرژی دارد، هر زمان که اسپورهای کپک تنفس می کند، سیستم ایمنی بدن او بیش از حد واکنش نشان می دهد که منجر به خارش، عطسه، سرفه، احتقان، مشکلات پوستی و موارد دیگر می شود.

تعدادی از عوامل خطر ابتلا به این علائم را افزایش می دهند، از جمله موارد زیر:

  • سابقه خانوادگی آلرژی
  • زندگی در خانه ای با رطوبت بالا
  • زندگی در خانه ای با تهویه ضعیف
  • قرار گرفتن در معرض کپک در محل کار، که می توانید آن را به خانه حمل کنید
  • زندگی یا کار در ساختمانی که در معرض رطوبت بیش از حد است

در افراد خاصی که آلرژی شدید به کپک دارند، قرار گرفتن در معرض کپک می تواند باعث حملات جدی آسم، واکنش های التهابی در سینوس ها و التهاب ریه شود. این شرایط می تواند تهدید کننده زندگی باشد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

اگر به دنبال یک تصفیه کننده هوا برای قالب هستید، سیستمی را پیدا کنید که بتواند قالب را در سطح سلولی غیرفعال کند. تصفیه‌کننده‌های هوای Air Oasis با تولید یون‌هایی با ماندگاری طولانی که ذرات و هاگ‌های کپک را به دام می‌اندازند و وزن می‌کنند، و همچنین کپک را جستجو و ضدعفونی می‌کنند، کپک را کاهش می‌دهند. دستگاه‌های تصفیه هوای ما می‌توانند با حمله به منابع کپک قبل از استعمار و تکثیر، از رشد کپک جلوگیری کنند.

5. رفع بو

بو به خودی خود خطرات سلامتی VOCها، آلرژن ها و کپک ها را ندارد، اما با این وجود یک حضور ناخوشایند (و گاهی شرم آور) است. علاوه بر این، بوها اغلب از VOCها، مواد شیمیایی، حیوانات خانگی و آلرژن‌ها نشأت می‌گیرند، بنابراین اگرچه بو به خودی خود خطرناک نیست، می‌تواند شما را نسبت به چیزی که هست آگاه کند. اگر به یک تصفیه کننده هوا برای بو نیاز دارید، به دنبال Air Oasis نباشید. تصفیه‌کننده‌های هوای ما تا کوچک‌ترین میکرون فیلتر می‌شوند و با حذف قطرات بزرگ و کوچک حاوی ذرات، گازها و موارد دیگر، بوی بد را از بین می‌برند.

  • برای خرید دستگاه تصفیه هوا اینجا را کلیک کنید.

6. فیلتر HEPA

در دنیای فیلترها، فیلترهای جذب ذرات با راندمان بالا (HEPA) استاندارد طلایی هستند. فیلترهای هپا واقعی تا 99 درصد ذرات معلق در هوا را حذف می کنند و می توانند به طور موثری VOC ها، آلرژن ها، کپک ها و ویروس ها را کاهش دهند. حتی افرادی که اطلاعات زیادی در مورد سیستم های تصفیه هوا ندارند، احتمالاً “HEPA” را شنیده اند، واقعیتی که برخی از تولیدکنندگان از آن بهره می برند. مراقب هرگونه تصفیه کننده هوا باشید که عبارت “هپا مانند” یا “نوع HEPA” را نشان می دهد – احتمالاً اینها HEPA های واقعی نیستند.

در Air Oasis متوجه شدیم که اگرچه به تنهایی بسیار قدرتمند هستند، فیلترهای HEPA هنگامی که با سایر فناوری‌های تصفیه هوا ترکیب می‌شوند مؤثرتر هستند. به همین دلیل است که ما تصفیه‌کننده هوای UV iAdaptAir® HEPA را ایجاد کرده‌ایم که یکی از مؤثرترین تصفیه‌کننده‌های هوا در بازار است. این تصفیه کننده هوا قدرت خود را از پنج فناوری برتر تصفیه استفاده می کند: AHPCO®، یونیزاسیون Bi-Polar®، اشعه ماوراء بنفش میکروب کش، HEPA واقعی و فیلتراسیون کربن. اگر می خواهید یک دستگاه تصفیه هوا با HEPA داشته باشید، هیچ گزینه ای بهتر از iAdaptAir® وجود ندارد.

7. قطعات قابل تعویض

منسوخ شدن برنامه ریزی شده – عمل طراحی یک محصول با عمر مفید مصنوعی محدود – یک مشکل بزرگ در بین تولید کنندگان همه صنایع است. به اتلاف عظیم منابع و انرژی کمک می کند، مصرف بیش از حد را تشویق می کند و منجر به آلودگی بیشتر می شود. صرف نظر از این، بسیاری از شرکت ها با ارائه نکردن قطعات جایگزین، منسوخ شدن محصول خود (یا حداقل اطمینان از آن را) برنامه ریزی می کنند. در نتیجه، وقتی یکی از اجزای یک دستگاه خراب می‌شود، مصرف‌کننده مجبور می‌شود یک قطعه کاملاً جدید را بدون یا خریداری کند.

در Air Oasis هدف ما برعکس است. ما از شما می خواهیم که عمر بیشتری از دستگاه تصفیه هوای خود داشته باشید، به همین دلیل ما قطعات قابل تعویض را ارائه می دهیم. اگر یک دستگاه تصفیه هوا Air Oasis دارید که نیاز به تعویض دارد، سفارش آن آسان است. به سادگی از وب سایت ما دیدن کنید، روی برگه “قطعات و فیلترها” در بالا سمت راست کلیک کنید و اندازه و مدل مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر این، دو دستگاه تصفیه هوا محبوب ما، سری G3 و iAdaptAir®، دارای ضمانت مادام العمر هستند.

8. فناوری اثبات شده

هنگامی که در حال خرید فناوری با هدف بهبود سلامت خود هستید، انجام تحقیقات بسیار مهم است. بسیاری از شرکت‌های تصفیه‌کننده هوا ادعاهای بی‌موجهی در مورد اثربخشی محصولات خود دارند، به این معنی که افرادی که تصفیه‌کننده‌های هوای آن‌ها را خریداری می‌کنند ممکن است از محافظتی که فکر می‌کنند برخوردار نباشند. به همین دلیل است که هرگز نباید یک دستگاه تصفیه هوا را از شرکتی خریداری کنید که به اشتراک گذاشته نمی شود

9. طراحی بصری

حتی اگر موثرترین تصفیه‌کننده هوا در جهان باشد، ممکن است تصفیه‌کننده‌ای را نخواهید که به اندازه یک کمد فضایی اشغال کند یا آنقدر هیولا باشد که وقتی مهمان می‌آیند احساس کنید نیاز دارید آن را پنهان کنید. به طور مشابه، احتمالاً تمایل کمتری به استفاده از دستگاه تصفیه هوا دارید که صداهای مزاحم و ناخوشایند منتشر می کند. وقتی صحبت از کاربردی بودن و سهولت استفاده به میان می آید، طراحی دستگاه تصفیه هوا اهمیت دارد.

در Air Oasis، ما می خواهیم که شما به طراحی بصری تصفیه کننده هوای خود افتخار کنید، درست مانند توانایی های تصفیه آن. به همین دلیل است که تصفیه‌کننده‌های هوای ما براق و جمع‌وجور، کارکرد آسان و بی‌صدا هستند. برترین دستگاه‌های تصفیه هوا ما – iAdaptAir® – بسته به متراژ مربع فضایی که می‌خواهید تصفیه کنید، در سه اندازه وجود دارد. حتی بزرگترین دستگاه تصفیه هوا تنها 20 پوند وزن دارد و تنها 37 اینچ قد دارد. آنها علاوه بر جمع و جور بودن، ساکت هستند – هرگز حواس‌تان به ماشین‌های پر سر و صدا پرت نمی‌شود. اگر iAdaptAir® را انتخاب کنید، از مزایای اضافی کنترل چند تصفیه کننده هوا از برنامه تلفن ما برخوردار خواهید بود.

10. خدمات مشتری

همه تجربه جلب توجه زیادی از پیش خرید یک نماینده فروش و سپس سکوت رادیویی پس از آن را داشته اند. رفتار ما با مشتریانمان اینگونه نیست. ما علاوه بر ضمانت‌های مادام‌العمر برای سری G3 و iAdaptAir®، بازپرداخت 60 روزه و خدمات مشتریان پاسخگو را ارائه می‌دهیم. ما خوشحالیم که با شما در مورد هر مشکلی که تجربه می کنید، سؤالات میدانی صحبت می کنیم یا به شما کمک می کنیم بفهمید کدام تصفیه کننده هوا برای شما بهترین است.

منبع : https://www.airoasis.com/blogs/articles/10-must-have-features-home-air-purifier/

قبلی
مانومتر چیست؟
بعد
هیچ موردی از آبله میمون در ایران شناسایی نشد!!

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید