خرید مناسب تجهیزات پزشکی آی ریمید

9 نکته ضروری برای خرید مناسب تجهیزات پزشکی (کارکرده، نو)

طبق تعریف ارائه شده منظور از تجهیزات پزشکی کلیه تجهیزات آزمایشگاهی، بیمارستانی، دندانپزشکی و هر دستگاهی که به نوعی در تعریف اداره کل تجهیزات پزشکی و ملزومات پزشکی قرار میگیرند، اطلاق می شود. خرید تجهیزات پزشکی کارکرده نیاز به توجه به نکات ضروری خرید و دقت بیشتری نسبت به سایر تجهیزات نیز دارد، زیرا این تجهیزات در تماس مستقیم با بیمار به جهت تشخیص و درمان بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، هنگام خرید تجهیزات پزشکی کارکرده، مطلع بودن از استانداردهای ویژه، نکات ضروری خرید تجهیزات پزشکی کارکرده-نو، مشخصات و خرابی های معمول آن دستگاه پزشکی قبل از خرید بسیار ضروری می باشد.

در این راستا تیم ما با راه اندازی سایت www.iremade.ir آمادگی خود را در جهت ارائه خدمات تخصصی برای خرید و فروش و اجاره تجهیزات پزشکی کار کرده و احیا شده اعلام می دارد.

نکات اساسی در فرایند خرید ملزومات پزشکی کارکرده :

1. متناسب با نیاز های خود خرید کنید.

ابتدا با بررسی دقیق هدف و نیاز خود، تجهیزات مورد نظر را لیست کنید و با داشتن این چک لیست مزایا و معایب احتمالی را در نظر بگیرید. در نهایت با جمع بندی مطالب درج شده ببینید اهداف شما را برآورده می کند یا خیر. به عنوان مثال، در صورت وجود هر دو مدل نو یا کارکرده در سایت www.iremade.ir، شما می توانید با مقایسه و متناسب با لیستی که تهیه کردید، خرید خود را انجام دهید.

2. مدت زمان نیاز به تجهیزات پزشکی اجاره ای را مشخص کنید.

قبل از خریداری و اجاره تجهیزات پزشکی، ابتدا تعیین کنید که آیا وسیله را برای مدت زمان کوتاهی لازم دارید یا بصورت دائمی. وسایلی مانند فوتوتراپی نوزاد یا ویلچر و… را می توانید برای مدت زمان کم اجاره کنید، اما خرید وسایلی که مدت زمان بیشتری به آنها نیاز دارید، به صرفه تر است.

3. به محل و محیط قرارگیری دستگاه توجه کنید.

فضایی که به نگهداری تجهیزات اختصاص می دهید بسیار مهم است. دستگاهی را انتخاب کنید که با فضا و محیط اطرافش هماهنگ باشد . مختصات و شکل ظاهری دستگاه را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که فضای مناسبی برای آن در نظر گرفته اید. برای دستگاه های بزرگ توصیه می شود برای اندازه گیری فضا و ابعاد دستگاه، مشخصات آن بررسی کنید. در سایت ما علاوه بر دسترسی به تنوع محصولات تجهیزات پزشکی به منظور خرید و یا اجاره می توانید شاهد مشخصات ظاهری و کاتالوگ دستگاه های ثبت شده باشید.

4. از متخصص بخواهید دستگاه را بررسی کند.

متخصصین به شما کمک می کنند تا تصمیم بهتری بگیرید. با بهره مند شدن از علم یک کارشناس مجرب می توانید با اطمینان خرید کنید. هنگامی که دستگاه پزشکی کارکرده را خریداری کردید. خودتان شرایط آن را از نظر عملکرد بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که به درستی کار می کند. از آن به خوبی نگهداری میشود.
به عنوان مثال، از طریق کارشناسان ما می توانید تجهیزات مورد نظر را با اطمینان از سلامت و کیفیت دستگاه و قیمت واقعی محصول خریداری کنید.

5. ایمنی تجهیزات پزشکی را فراموش نکنید.

قبل از استفاده از هر دستگاه کارکرده پزشکی، مطمئن شوید که سیم و کابل آن به درستی متصل شده باشد. زدگی و خوردگی در آن نباشد. و همچنین از متصل بودن پریز برق و سیم ارث آن اطمینان حاصل کنید.

6. طول عمر تجهیزات پزشکی کارکرده را در نظر بگیرید.

هنگام خرید دستگاه دست دو به خاطر داشته باشید که ممکن است کاملا قدیمی باشند. دستگاه را انظر تمام جوانب و ویژگی هایی که شما دنبال آن هستید به طور کامل بررسی کنید. در مواردی که دستگاه خروجی داده دارد، به رابط کاربری و خروجی دقت کنید که هنوز توسط تکنولوژی امروزه پشتیبانی میشوند یا خیر.

7. قیمت ها را مقایسه کنید.

در تجهیزات پزشکی کارکرده ممکن است، تفاوت قیمتی قابل توجهی برای یک دستگاه یکسان وجود داشته باشد. توصیه می شود که قیمت ها را مقایسه کنید و در نهایت دستگاهی را انتخاب کنید که در جهت هدف و مناسب کار شما باشد. وهمچنین هزینه های حمل و نقل را به لیست خود اضافه کنید.

8. روش استفاده و نحوه کار با دستگاه را بیاموزید.

آموزش مناسب برای فردی که با دستگاه در ارتباط است ضروری می باشد. از فروشنده درخواست کنید درصورت داشتن کاتالوگ دستگاه آن را در اختیار شما قرار دهد در غیر اینصورت درخواست توضیح شفاهی کنید. اما اگر این امر میسر نشد، سعی کنید اطلاعات مورد نیاز را از منبع دیگری یا شخصی که در مورد عملکرد و تعمیر و نگهداری تجهیزات تجربه و شناخت دارد، کمک بگیرید.

9. تجهیزات پزشکی خریداری شده را برای محل جدید آماده کنید.

بعد از خرید دستگاه و انتخاب مناسب برای قرار دادن آن از محل مناسب کابل ها و ایمن بودن آنها اطمینان حاصل کنید. توصیه می شود تجهیزاتی که به طور مستقیم در تماس با بیماران هستند با دقت فراوان ضدعفونی کنید.(به خصوص اگراحتمال بیماران مبتلا به بیماری های مسری وجود دارد.)

در نتیجه…

خرید تجهیزات پزشکی کار کرده و دست دوم با توجه به شرایط فعلی ایران میتواند راه حل عالی برای بودجه های محدود و بهینه سازی اقتصاد کشور باشد، اما به دلیل وجود افراد سودجو و غیر متخصص نیاز است بستر فروش قابل اعتمادی فراهم شود تا با اطمینان بیشتری خرید کنید، قبل از خرید زمان مناسبی برای بررسی و انتخاب دستگاه اختصاص دهید تا متناسب با نیازهای شما باشد. همچنین محیط ایمن و کم خطری را برای نگهداری و راه اندازی دستگاه در نظر بگیرید تا از هرگونه آسیب دیدگی خودتان و بیماران در امان باشید. شما میتوانید با مراجعه به سایت www.iremade.ir با استفاده از کارشناسان پشتیبانی ما در کمترین زمان تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کنید.

قبلی
۱۲+۱ نکته مهم برای استفاده و اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد
بعد
معرفی فروشکاه اینترنتی تجهیزات پزشکی آی ریمید

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید