تشک مواج

تشک تحت مواج چگونه کار می کند؟تشک مواج برای کسانی که زخم بستر دارند طراحی شده اند. زخم های بستر هنگامی رخ می دهد که فردی مدت زمان طولانی را در همان وضعیت بگذراند. و به طور معمول در افرادی با تحرک محدود و / یا یکپارچگی پوست ضعیف رخ می دهد. تهیه نوع مناسب تشک تحت فشار برای درجه مناسب زخم بستر برای به حداکثر رساندن راحتی بیمار بسیار مهم است.

این مقاله توضیح می دهد که تشک مواج  چیست و تفاوت آن با تشک معمولی چیست. 

زخم بستر چیست؟

زخم های تحت فشار مناطقی از پوست هستند که تحت فشارهای مداوم قرار گرفته و در نتیجه پوست و بافت آسیب می بینند. این فشار مداوم بر روی یک قسمت آسیب پذیر از بدن مانند لگن یا آرنج منجر به قطع گردش خون و پوسیدگی ناحیه می شود. بیماران مختلف سطوح مختلف خطر ابتلا به زخم های فشاری را دارند. اینها شامل تحرک و یکپارچگی پوست است. شدتهای مختلف زخمهای فشار وجود دارد که می توان آنها را در چهار درجه اصلی طبقه بندی کرد:

درجه 1 – قرمز شدن پوست د

رجه 2 – “تاول” سطحی مانند زخم

درجه 3 – تمام لایه های پوست آسیب دیده ، همراه با بافت زیر پوست

درجه 4 – پوست و بافت زیرین همراه با استخوان ، عضله ، تاندون یا مفصل آسیب دیده است.

تشک مواج چیست؟

یک تشک تحت فشار برای افزایش راحتی برای فردی که از زخم بستر رنج می برد ، طراحی شده است. تشک سطح بالایی از سر و بدن را پشتیبانی می کند تا هرگونه فشار روی نقاط فشار را از بین ببرد. تشک های کاهش فشار با تشک های معمولی متفاوت هستند زیرا آنها با دقت با سلول های هوا طراحی کرده اند ، به طور خاص برای فشار کمتر بر نقاط فشار اصلی در بدن طراحی شده اند.

تشک استاتیک

تشک های استاتیک از کف / فشار تسکین دهنده فشار یک یا چند تشکیل شده اند. سطح آنها ثابت می ماند و با توزیع یکنواخت وزن فرد روی سطح وسیعی با فشار کم مداوم ، فشار اضافی را از بین می برد. این به شکل بدن ، گرما و حرکت فرد پاسخ می دهد. تخلیه فشار اضافی نیز توسط کاستلاسیون ها و سطوح شکل دهنده و همچنین سلول هوا در داخل لایه / فوم فراهم می شود.

تشک های استاتیک بیش از درمان برای جلوگیری از زخم بستر طراحی شده، بنابراین فقط می توانند فشار زیادی را کاهش دهند. به خصوص برای کاربران بی حرکت مهم است که آنها توسط سرپرست خود بطور منظم تغییر مکان دهند. اگر فردی به طور منظم منتقل نشود ، زخم ایجاد می شود. بنابراین ، تشک های استاتیک عمدتا فقط برای زخم های درجه 1 و درجه 2 توصیه می شوند.

تشک های متناوب / جریان هوا (سطح فعال)

تشک های فشار متناوب که به عنوان تشک های مواج نیز شناخته می شوند ، فشار را از طریق یک سطح خوابیده پویا تخفیف داده و توزیع می کنند. تشک های دردناک فشار متناوب با یک ردیف سلول هوایی جانبی مونتاژ می شوند که دائماً متناوب می شوند. جریان هوا از طریق یک واحد پمپ متصل به تشک و معمولاً به پایه تخت نیز کنترل می شود. هدف پمپ باد کردن سلولهای باد شده و تخلیه سلولهای باد شده است.

سلولهای هوای باد شده فشار را برای حمایت از کاربر ایجاد می کنند در حالی که سلولهای تخلیه شده باعث تسکین پوست بالای آنها می شوند. پمپ تضمین می کند که حرکت مداوم در زیر پوست کاربر و همچنین دوره های بدون فشار وجود دارد. تشک های فشار متناوب بیشتر برای درمان زخم های فشار ایجاد شده و همچنین جلوگیری از زخم فشار برای کسانی که قادر به حرکت خود نیستند استفاده می شوند.

آنها به طور مداوم به فرد کمک می کنند در حالی که نیاز به تغییر مکان دستی توسط مراقب را نیز کاهش می دهد. تشک های متناوب برای کاهش فشار برای زخم های درجه 3 و درجه 4 توصیه می شوند.

 

تشک های ترکیبی / ترکیبی

تشک های هیبریدی سیستم های تشک استاتیک و متناوب را در یک تشک ترکیب می کنند. این معمولاً به عنوان سلولهای هوای متناوب در یک تشک فوم با روکش کف نرم قرار می گیرد. بنابراین ، تشک فشار ترکیبی در حالی که تشک های کف را از راحتی بالایی برخوردار است ، فشار مطلوب را کاهش می دهد. بیشتر تشک های فشار ترکیبی برای کار با سلول های هوای متناوب به پمپ هوا مجهز به شبکه اصلی نیاز دارند

جهت مشاهده و خرید انواع تشک مواج کلیک کنید

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
قبلی
سنسور جدید COVID-19 را در نفس افراد تشخیص می دهد ، حتی اگر علائمی نداشته باشند
بعد
اکسیژن درمانی در منزل (اکسیژن ساز)

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید