شیوع سویه جدید

با افزایش موارد COVID-19 چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به گفته گوهیل، انتقال به مرحله بومی COVID-19 که در آن بیماری به درجه ای از ثبات و قابلیت پیش بینی می رسد. به این معنی نیست که شاهد شیوع سویه جدید، انواع و افزایش پراکنده در بستری های مرتبط با COVID-19 نخواهیم بود.

مشخص نیست پس از بومی شدن کووید-۱۹، سالانه شاهد چند مورد و بستری شدن در بیمارستان خواهیم بود.

بودن آلبالا گفت: «در حال حاضر، تشخیص آن هنوز سخت است زیرا در مواردی که نیاز به تعیین دقیق سطح پایه داریم، به ثبات نرسیده‌ایم.

اپیدمیولوژیست ها همچنین در حال پیگیری چگونگی تأثیر عفونت و واکسیناسیون قبلی بر میزان عفونت، بستری شدن در بیمارستان و مرگ در سراسر جمعیت هستند.

به گفته بودن آلبالا، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که کارشناسان بهداشت عمومی از ابزارهای مدل‌سازی بیماری برای پیش‌بینی‌های جدید در مورد چگونگی انتشار ویروس در آینده استفاده کنند.

اگر انواع جدیدی ظاهر شود که مصونیتی را که جمعیت از طریق عفونت قبلی و واکسیناسیون ایجاد کرده است آزمایش کند. ممکن است شاهد بازگشت برخی محدودیت‌ها – مانند ماسک صورت و فاصله‌گذاری فیزیکی – باشیم.

انتظار نمی رود که قرنطینه های سخت گیرانه، از جمله تعطیلی مدارس و مشاغل، بازگردد.

اینکه چگونه ویروس کرونا جهش و تکامل خواهد یافت، مشخص نیست. در حال حاضر، اپیدمیولوژیست‌ها توصیه می‌کنند که از توصیه‌های واکسیناسیون پیروی کنیم. دستورالعمل‌های محلی و سراسری را زیر نظر بگیریم تا شانس خود را برای تجربه افزایش‌ها و محدودیت‌های بیشتر در آینده کاهش دهیم.

گوهیل گفت: «ما موج جدیدی را پیش‌بینی می‌کنیم. ممکن است برخی از محدودیت‌ها، حداقل به شکل اصلاح‌شده، برای پاسخگویی به نیازهای هر افزایش معینی لازم باشد که دوباره سر جای خود قرار گیرند. شیوع سویه جدید

خط پایین

دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC، اخیراً گفت که انتظار دارد کووید-19 به یک بیماری فصلی تبدیل شود که با آب و هوا از بین می رود.

بیشتر ویروس‌های تنفسی، از جمله سایر ویروس‌های کرونا که باعث سرماخوردگی می‌شوند، معمولاً در ماه‌های زمستان افزایش می‌یابند.

دانشمندان در حال نظارت هستند که چگونه عفونت و واکسیناسیون قبلی ممکن است بر میزان موارد و میزان بستری شدن در بیمارستان در افزایش‌های آتی تأثیر بگذارد.

اگرچه انتظار نمی‌رود محدودیت‌های سخت‌تر – مانند قرنطینه و تعطیلی مدارس – بازگردد، اپیدمیولوژیست‌ها می‌گویند برخی از اقدامات کاهشی مانند ماسک صورت و فاصله‌گذاری فیزیکی ممکن است در موج‌های آتی توصیه شود.

منبع : https://www.healthline.com/health-news/covid-19-will-likely-become-a-seasonal-disease-cdc-director-says#The-bottom-line

قبلی
مدیر CDC می گوید کووید-19 احتمالاً به یک بیماری فصلی تبدیل خواهد شد
بعد
دستگاه تست قندخون را چگونه انتخاب کنیم؟

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید